Czy Sandecja doczeka się stadionu? Chętnych firm nie brakuje!

Stadion Sandecji Nowy Sącz

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przetarg na przebudowę stadionu Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja Nowy Sącz sprzed niemalże dwóch lat zakończył się fiaskiem, dlatego nowe podejście do tematu władz miasta napawa wszystkich optymizmem. Jednocześnie konsultowane są kwestie zapewnienia odpowiedniej infrastruktury lokalowej dla Urzędu Miasta, by zarówno jego petenci, jak i pracownicy mogli czuć się bardziej komfortowo, gdyż obecny budynek dla Urzędu Miasta od lat jest niewystarczający.

Szanse na nowy stadion Sandecji

Jak podaje Biuro Prasowe miasta, pierwszoligowa obecnie Sandecja Nowy Sącz już wkrótce może liczyć na realizację rozbudowy obecnego stadionu. Dzięki konsultacjom rynkowym i ankiecie, ogłoszonym w memorandum informacyjnym w czerwcu, wyłoniło się kilka firm zainteresowanych ścisłą współpracą zarówno przy obiekcie sportowym, jak i lokalach urzędu. Jak podaje biuro, prezydent miasta przystąpił do rozmów w celu bezpośredniej konsultacji, by ostatecznie opracować raporty zawierające dogłębną analizę obydwu inwestycji.

Duży parking i przestrzeń biurowa UM

Nowoczesny budynek dla urzędu miasta ma zapewnić bardziej efektywną obsługę mieszkańców Nowego Sącza. Przewidywane są nie tylko lokale tworzące odpowiednie zaplecze biurowe, ale również parking dla pracowników i klientów, w tym również specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. W założeniach dopuszczalny jest także parking wielopoziomowy. Na ostatni etap prac konsultacyjnych mają zostać opracowane rekomendacje uwzględniające aspekty prawne, ekonomiczne, finansowe, a także techniczne i rynkowe, by uniknąć problemów z realizacją przetargu.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia