Nowe projekty w 2020 w Nowym Sączu dzięki Budżetowi Obywatelskiemu!

Budżet Obywatelski

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Budżet Obywatelski, czyli część budżetu miasta Nowego Sącza, o której zagospodarowaniu decydują bezpośrednio mieszkańcy miasta przez głosowanie. Właśnie zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna projektów złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Sporo wniosków zostało przyjętych.

Ponad połowa wniosków - 36 na 69 złożonych zostało przyjętych, co pozwala na dalsze ich procedowanie. Największy przyjęty projekt dotyczy inwestycji na osiedlu Zawada, na kwotę 146608 złotych i dotyczy wybudowania ogrodzonego placu zabaw dla dzieci przy szkole Podstawowej nr 16 w Nowym Sączu. W jego skład między innymi wchodzi kącik dla najmłodszych dzieci, wyposażony w huśtawki, zjeżdżalnie, piramidę, domki, piaskownicę czy zjeżdżalnię liniową. Najmniejsze przyjęte projekty są na kwotę 9970 złotych i dotyczą samoobsługowych stacji napraw rowerów (wraz z wyposażeniem, m.in. pompką i narzędziami, a także ławeczką, stojakiem rowerowym i koszem na śmieci) na Starym Mieście, Przetakówce, Kilińskiego, Porębie Małej, Millenium, Wólki, Gorzkowie, Zawadzie i Biegonicach. Mają one za zadanie stanowić funkcjonalną składową miejskiej architektury.

Jesteśmy głęboko przekonani, że nowo przyjęte inwestycje przyczynią się do uczynienia naszego pięknego miasta jeszcze przyjemniejszym miejscem do życia!

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia