Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sandecja Nowy Sącz wyjazdowego meczu I ligi z Arką Gdynia z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Arka wygrała na własnym terenie 3:0, a wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył utalentowany Maciej Rosołek. Sandecja nie była w stanie odpowiedzieć nawet jednym trafieniem i z Gdyni wraca z zerowym dorobkiem.

Rosołek rozpoczął strzelanie już w 7. minucie meczu. Do przerwy było zaledwie 1:0 i wydawało się, że Sandecja jest w stanie odwrócić losy tego spotkania, ale w drugiej połowie było jeszcze gorzej. Rosołek podwyższył prowadzenie w 60. minucie, a decydujący cios graczom z Nowego Sącza zadał w doliczonym czasie gry (90+2).

Zwycięstwo daje Arce 4. miejsce w ligowej tabeli (55 punktów) i duże szanse na awans do PKO BP Ekstraklasy. Sandecja plasuje się na 11. pozycji. Na koncie zgromadziła do tej pory 40 punktów. W najbliższym meczu Sandecja zagra u siebie z Chrobrym Głogów. Jest to szansa na przełamanie nieco gorszej passy i zdobycie kompletu "oczek". Arka po raz kolejny zagra na własnym stadionie - tym razem z Widzewem Łódź.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.