Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sandecja Nowy Sącz w 29. kolejce I ligi pokonała w sobotnim meczu Koronę Kielce 2:1. Spotkanie zapowiadało się na dość wyrównane i emocji na boisku nie zabrakło.

Do przerwy Sandecja prowadziła 1:0, a jedynego gola strzelił w 21. minucie Michał Walski. Korona nie zamierzała odpuszczać mimo tego, że w 63. minucie czerwoną kartkę ujrzał Przemysław Szarek. Już minutę później z wyrównującej bramki cieszył się Jakub Łukowski. Wydawało się, że mecz może się skończyć podziałem punktów, ale Sandecja stanęła na wysokości zadania. Decydujący cios zadał w 78. minucie Michał Walski.

Kolejne zwycięstwo daje Sandecji 8. miejsce w ligowej tabeli (40 punktów). Korona plasuje się na 12. pozycji (35 punktów) i ma rozegrany jeden mecz więcej od graczy z Nowego Sącza. W najbliższej serii gier Sandecja zagra wyjazdowe spotkanie z Radomiakiem Radom, w którym wcale nie jest faworytem. Korona Kielce będzie mogła zagrać na własnym stadionie. Rywalem piłkarzy z Kielc będzie niezbyt dobrze dysponowana ekipa GKS-u Bełchatów.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.