Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sandecja Nowy Sącz wywiozła z Bełchatowa 3 cenne punkty. W 26. kolejce I ligi nowosądeczanie wygrali na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 0:2. To kolejny dobry wynik w rundzie wiosennej, który przesunął Sandecję na 8. miejsce w tabeli (36 punktów).

Wyraźnego faworyta w tym pojedynku nie było, lecz stroną przeważającą byli goście. Już w 8. minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Blanik. Sandecja do przerwy prowadziła 0:1 i nie chciała zwalniać tempa. Po zmianie stron zdołała podwyższyć prowadzenie za sprawą doskonale dysponowanego Rubio (52. minuta). GKS nie był w stanie odpowiedzieć żadną bramką. Po tym spotkaniu bełchatowianie zamykają ligową tabelę (17 punktów).

Najbliższa kolejka na boiskach I ligi zapowiada się bardzo emocjonująco. Sandecja tym razem rozegra mecz na własnym terenie. Do Nowego Sącza przyjedzie Resovia Rzeszów. GKS Bełchatów powoli chce zapomnieć o tym niezbyt dobrym sezonie, lecz do rozegrania pozostało jeszcze osiem kolejek. Najbliższy mecz już 27 kwietnia z Widzewem Łódź (w Bełchatowie).

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.