Sandecja już niedługo zagra na nowym stadionie

Wizualizacja stadionu Sandecja Nowy Sącz

Piłka nożna
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ogłoszenie przetargu na budowę stadionu w Nowym Sączu stało się faktem. Prezydent Ludomir Handzel w towarzystwie radnego Jakuba Prokopowicza i Krzysztofa Ziai poinformował o tym na briefingu prasowym w sali reprezentacyjnej Ratusza. Pierwszy gwizdek w meczu biało-czarnych na nowym obiekcie rozlegnie się za dwa lata, ale z nową miejską inwestycją wiążą się nie tylko sportowe emocje.

Startuje oczekiwany przez Nowy Sącz przetarg, po nim rusza budowa stadionu

Wraz z przekazaniem tej informacji ogłoszenie przekazano do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej, który opublikuje je w ciągu najbliższych pięciu dni. Następnie na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz na Platformie Zakupowej Nowosądeckiej Infrastruktury Komunalnej Sp. z o.o. pojawi się kompletna dokumentacja przetargowa. Kolejny krok należy do potencjalnych wykonawców. Termin składania ofert mija 11 września br. o godz. 11:30. Prezydent Ludomir Handzel zauważył, że stosunkowo długi czas na skompletowanie i złożenie dokumentacji przez przedsiębiorców wynika z poważnych rozmiarów złożonej inwestycji, która obejmuje zarówno prace ziemne, jak i budowlane. Otwarcie kopert nastąpi pół godziny po upływie wyznaczonego terminu - dopiero po jej rozstrzygnięciu może rozpocząć się budowa stadionu.

Nie tylko Sandecja - dwuetapowa inwestycja obejmie także miejską infrastrukturę

Według założeń na nowoczesny stadion będziemy musieli poczekać jeszcze dwa lata. Jednak cierpliwość powinna się opłacić - projekt obiektu przy ul. Kilińskiego 47 przewiduje dużo nowoczesnych rozwiązań, dotyczących nie tylko piłki nożnej. Najpierw powstanie stadion na 4500 miejsc ze specjalną trybuną dla gości liczącą 270 miejsc, zaś w kolejnym etapie nastąpi rozbudowa zaplecza i wzniesienie nowego budynku Urzędu Miasta Nowego Sącza. Pod koniec prac powstanie rozległy parking, który pomieści samochody kibiców przybyłych na mecz Sączersów. To starannie przemyślana inicjatywa - Sandecja Nowy Sącz zyska solidną arenę na lata, a miasto przy okazji wzbogaci się o niezbędną infrastrukturę.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia