I liga: Zaskakująca porażka Sandecji

Wigry Suwałki vs Sandecja Nowy Sącz

Piłka nożna
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wigry Suwałki pokonały nieoczekiwanie Sandecję Nowy Sącz 1:0 w ramach 32. kolejki I ligi piłkarskiej. To spore zaskoczenie, ponieważ ekipa gospodarzy nie ma już szans na utrzymanie się na tym szczeblu ligowym.

Mecz od początku był dość wyrównany, jednak to Wigry zyskiwały nieznaczną przewagę. Gospodarze wykorzystali to w 87. minucie spotkania, kiedy to zwycięską bramkę strzelił Cezary Sauczek. Sandecja Nowy Sącz musi teraz czekać na wyniki swoich rywali, ponieważ graczom z Nowego Sącza grozi widmo spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

Po tym pojedynku Wigry nadal okupują ostatnie miejsce w tabeli, gromadząc na swoim koncie 26 punktów. Sandecja jest aktualnie na 11. pozycji (40 punktów), jednak większość ekip ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie, a przewaga nad miejscem spadkowym wynosi zaledwie 2 punkty. W następnej kolejce (przedostatniej) Sandecja zagra u siebie z liderem rozgrywek Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wigry zagrają natomiast na wyjeździe, a przeciwnikiem piłkarzy z Suwałk będzie ekipa Chrobrego Głogów.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia