I liga: Sandecja wygrywa ze Stalą Mielec

Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sandecja Nowy Sącz wygrała na własnym boisku ze Stalą Mielec 2:1 w ramach 31. kolejki I ligi piłkarskiej. To bardzo ważne zwycięstwo dla graczy z Nowego Sącza, ponieważ pomogło uciec im od strefy spadkowej.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy w 24. minucie pojedynku mieli do wykorzystania rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Michal Piter-Bucko. Sandecja prowadziła w tym momencie 1:0. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Maciej Korzym (gol w 34. minucie). Gdy wydawało się, że do przerwy będzie 2:0, bramkę na 2:1 zdobył Bartosz Nowak. Stal nie była jednak w stanie strzelić drugiej bramki, dlatego Sandecja mogła finalnie dopisać do swojego konta 3 cenne punkty.

Aktualnie Sandecja w tabeli plasuje się na 9. pozycji (40 punktów), a Stal Mielec jest druga (58 punktów). W najbliższej kolejce Sandecja zagra na wyjeździe, a jej rywalem będą Wigry Suwałki. Stal Mielec w 32. kolejce zagra z kolei na własnym boisku, podejmując ekipę Chrobrego Głogów.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.