I liga: Warta Poznań wygrywa z Sandecją Nowy Sącz

Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W meczu 27. kolejki I ligi piłkarskiej Warta Poznań pokonała na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz 2:0. Gracze z Poznania byli faworytami tego spotkania i nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców. Sandecja Nowy Sącz starała się zdobyć jakiekolwiek punkty, jednak sił starczyło tylko do połowy spotkania. W 54. minucie meczu wynik otworzył Robert Janicki. Na 2:0 tuż przed zakończeniem pojedynku (w 84. minucie) podwyższył Krzysztof Danielewicz. Warto wspomnieć, że Danielewicz wszedł na murawę za Janickiego chwilę przed strzeleniem bramki.

Aktualnie Warta znajduje się na 2. miejscu w ligowej tabeli (52 punkty), a Sandecja straciła kontakt z miejscami barażowymi. Piłkarze z Nowego Sącza są obecnie na 10. pozycji (36 punktów). W następnej kolejce Sandecja ponownie zagra na wyjeździe. Gospodarzem tego spotkania będzie Chrobry Głogów. Warta natomiast uda się do Legnicy, gdzie zagra z tamtejszą Miedzią. Jeśli Sandecja nadal chce walczyć o baraże, powinna wywieźć z Głogowa 3 punkty, jednak spotkanie zapowiada się na bardzo zacięte.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.