Sandecja Nowy Sącz: przegłosowano sprzedaż akcji

Sandecja Nowy Sącz

Piłka nożna
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rada Miasta Nowego Sącza przegłosowała sprzedaż akcji spółki pod nazwą MKS Sandecja S.A. Nowy Sącz słynie ze swojej drużyny piłkarskiej, która jest uwielbiana przez lokalnych kibiców. Wartość całej spółki wyceniono na ponad 17 500 000 złotych. Wniosek został przygotowany przez prezydenta Nowego Sącza - Ludomira Handzela. Dzięki temu Sandecja Nowy Sącz ma szansę trafić w bardzo dobre ręce i dalej się rozwijać. Radni przegłosowałi sprzedaż akcji, chociaż jeden z radnych był przeciwko temu rozwiązaniu, a dziewięciu wstrzymało się od głosu. Dwunastka radnych poparła jednak złożony wniosek.

Cała sytuacja ma miejsce w związku z panującą powszechnie pandemią koronawirusa, która storpedowała budżet miasta. W obliczu nowej sytuacji trudno byłoby utrzymać klub piłkarski na tak wysokim poziomie, na jakim znajdował się do tej pory. W związku z tym zdecydowano się na poszukanie potencjalnego inwestora, aby uratować Sandecję i przedłużyć jej ligowy byt. Wniosek był na ten moment jedynym racjonalnym pomysłem, dlatego nic dziwnego w tym, że został on pomyślnie przegłosowany przez radnych. Piłkarze Sandecji nie powinni martwić się o swoje losy, jednak na kolejne kroki w tej kwestii trzeba trochę poczekać.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia