I liga: Sandecja wygrywa ze Stomilem 3:0

Sandecja Nowy Sącz vs Stomil Olsztyn

Piłka nożna
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sandecja Nowy Sącz pokonała na własnym stadionie Stomil Olsztyn 3:0. Był to mecz w ramach 22. kolejki I ligi piłkarskiej. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Nowego Sącza zrównali się w tabeli punktami z rywalami z Olsztyna.

Pierwszą bramkę strzelił w 12. minucie spotkania Mariusz Gabrych. Kibice gospodarzy nie musieli długo czekać na kolejne trafienie, ponieważ Gabrych zdobył drugą bramkę już w 15. minucie meczu. W tym momencie stało się jasne, że gracze z Olsztyna będą mieli problem nawet ze zdobyciem remisu. Jeszcze przed przerwą na tablicy wyników pojawiło się trzecie trafienie dla gospodarzy. Bramkę w 37. minucie spotkania zdobył Michal Piter-Bučko, który jest ostatnio w bardzo dobrej formie.

Wynik nie zmienił się już do samego końca, dlatego ze zwycięstwa mogła cieszyć się Sandecja, która tym samym zapisała na swoje konto ósme zwycięstwo w ligowym sezonie. Po 22. kolejkach zarówno Sandecja, jak i Stomil zgromadziły na swoim koncie 29 punktów. Piłkarze z Nowego Sącza plasują się aktualnie na 11. pozycji w tabeli, natomiast Stomil jest zaledwie "oczko" niżej. Rywalizacja nabiera jednak dopiero tempa, przed kibicami decydujące rozstrzygnięcie ligowe i obie ekipy mają spore szanse na to, aby zakończyć sezon w górnej części tabeli. Warto wspomnieć o tym, że szósta w tabeli - Miedź Legnica, ma na swoim koncie tylko pięć punktów więcej, dlatego jest o co walczyć, zwłaszcza jeśli forma Sandecji zostanie utrzymana na właściwym poziomie.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia