I liga: Sandecja pokonała Olimpię Grudziądz

Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sandecja Nowy Sącz pokonała na własnym boisku Olimpię Grudziądz 3:1. Mecz rozegrano w ramach 17. kolejki I ligi piłkarskiej. Była to zarazem ostatnia kolejka w rundzie jesiennej. Mecz rozpoczął się dość nerwowo, ale szybko inicjatywę przejęli gospodarze. Przekuło się to na sukces już w 32. minucie spotkania, kiedy to sędzia podyktował dla Sandecji "jedenastkę". Karnego na bramkę zamienił Maciej Małkowski. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Thiago (43. minuta), natomiast w 84. minucie bramkę z karnego na 3:0 zdobył Michal Piter-Bucko (były piłkarz Olimpii). Honorowego gola dla gości zdobył w doliczonym czasie gry Joao Augusto.

Sandecja dzięki temu zwycięstwu oddaliła się na bezpieczną odległość od strefy spadkowej, mając na koncie 21 punktów. Olimpia zgromadziła do tej pory 24 "oczka". Gospodarze zajmują w tabeli 11. lokatę, natomiast goście plasują się na 7. miejscu. W następnej kolejce Sandecja zagra na własnym stadionie z Niecieczą, natomiast Olimpia uda się na wyjazdowe spotkanie do Chrobrego Głogów.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.