I liga: Stal wyraźnie lepsza od Sandecji

Wynik Stal Mielec vs Sandecja Nowy Sącz

Piłka nożna
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W 14. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja Nowy Sącz pojechała na wyjazdowy mecz do Mielca, zmierzyć się z tamtejszą Stalą. Spotkanie nie zakończyło się po myśli graczy z Nowego Sącza. Stal wygrała aż 5:1, chociaż na początku nic nie wskazywało na taki wynik. To gracze Sandecji wyszli na prowadzenie w 5. minucie spotkania, za sprawą Macieja Małkowskiego. Potem było już tylko gorzej. Co prawda do przerwy był remis, ponieważ wyrównującą bramkę strzelił dla Łukasz Janoszka (38. minuta), ale po zmianie stron gra miała jednostronny przebieg.

W 53. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Stali, który na bramkę zamienił Bartosz Nowak. Pod koniec spotkania Stal strzeliła jeszcze trzy bramki. Dwie z nich strzelił Mateusz Mak (81. i 85. minuta), a jedną dołożył Wojciech Lisowski (88. minuta). Po tym meczu Sandecja nadal ma na koncie 15 punktów, zajmując w tabeli 13. pozycję. Stal mimo jednego zaległego meczu zgromadziła 25 punktów i plasuje się na 2. miejscu w ligowej tabeli, co jak na razie daje graczom z Mielca bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia