Ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół na Sądecczyźnie

Wielki Dzień Pszczół na Sądecczyźnie

Instytucje kultury
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wielki Dzień Pszczół na Sądecczyźnie zbliża się wielkimi krokami, ponieważ wydarzenie to będzie miało miejsce już 8 sierpnia 2019 roku. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, w taki oto sposób honorowany będzie Dzień Pszczół w Nowym Sączu. Wystarczy udać się do Muzeum Pszczelarskiego w Stróżach lub też Muzeum Okręgowego na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego.

Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy terenowej nie tylko lokalnych mieszkańców, ale też turystów. Święto obchodzone jest w Polsce od 7 lat. Udział w przedsięwzięciu mogą wziąć zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zaplanowana jest wspólna zabawa oraz wiele przygód, w których nie zabraknie motywu edukacyjnego. Zainteresowani będą mogli zwiedzić różne wystawy, których tematem przewodnim będą pszczoły, m.in. "Pszczoła i otoczenie".

Muzeum Okręgowe planuje połączyć przyjemne z pożytecznym. Goście wezmą udział w imprezie plenerowej. Najmłodsi dowiedzą się, jaką rolę we współczesnym świecie odgrywają owady i do czego są potrzebne zwykłym ludziom. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano następujące atrakcje: spotkanie z pszczelarskim mistrzem, terenową grę edukacyjną, wykonywanie pszczółek przy pomocy różnorodnych technik plastycznych, projektowanie uli oraz rozwiązywanie krzyżówek. Z pewnością emocji nie będzie brakowało, a olbrzymia frajda jest gwarantowana każdemu uczestnikowi.

Wydarzenie to ma swoich zwolenników na terenie całej Polski, dlatego cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony społeczeństwa. Warto wziąć w nim udział i dowiedzieć się kilku ciekawych faktów na temat pszczół. Na pewno taka wiedza okaże się bardzo przydatna.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia