Średniowieczny Jarmark Św. Małgorzaty

Jarmark Św. Małgorzaty

Instytucje kultury
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

13-14 lipca 2019 roku w Nowym Sączu odbędzie się Średniowieczny Jarmark Św. Małgorzaty, którego organizatorami są Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Miasto Nowy Sącz oraz Bazylika Św. Małgorzaty.

Jarmark rozpocznie się 13 lipca o godzinie 14.00 przemarszem uczestników na Rynek Sądecki. Zakończenie jarmarku planowane jest na godzinę 18.00 na Placu Kolegiackim. Pierwszego dnia imprezy od godziny 14.30 do 20.00 odbywać się będą pokazy walk rycerskich, występy zespołu Szelindek oraz manewry wojsk i musztra. Organizator przygotował pokazy mody słowiańskiej oraz kiermasz rękodzieła i potraw regionalnych. Warsztaty i pokazy rzemiosła przybliżą pracę dawnych rzemieślników. Dla dzieci przewidziano gry i zabawy edukacyjne, zręcznościowe i siłowe. Ciekawym punktem dnia są pokazy rzemiosła kata. Od godziny 20.30 do 22.00 zaplanowano koncert zespołu muzycznego, pokazy walk, teatr ognia oraz widowisko w plenerze. Program jarmarku na 14 lipca przewiduje podobne atrakcje. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 kiermaszem rękodzieła oraz produktów regionalnych. Następnie uczestnicy będą mogli poznać tajniki dawnego rzemiosła a dzieci spędzić czas na grach i zabawach. Narzędzia kar i tortur oraz poznanie pracy kata to kolejna atrakcja jarmarku. Podobnie jak 13 lipca, będzie można podziwiać modę słowiańską, manewry wojsk, walki rycerskie, występy teatru oraz zespołu muzycznego. Uczestnikom, którzy nie są mieszkańcami miasta dotarcie na miejsce ułatwi obwodnica Nowego Sącza, z której można dotrzeć na Plac Kolegiacki.

Każdego roku Jarmark Św. Małgorzaty cieszy się popularnością wśród turystów i mieszkańców miasta. Możliwość poznania dawnej kultury i panujących zwyczajów jest niezwykle cenną wakacyjną atrakcją.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia