Spektakl: Chłopcy z Placu Broni

Spektakl: Chłopcy z Placu Broni

Muzea i sztuka
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

"Chłopcy z Placu Broni" to ponadczasowa literatura. Kiedyś jedna z najbardziej rozpoznawalnych fabuł, dziś nadal szkolna lektura i wciąż żywa historia. Nemeczek, Boka, Gereb i Feri Acz za sprawą aktorów Teatru Nowego znów zagoszczą na nowosądeckiej scenie.

Spektakl nie tylko dla najmłodszych

11 stycznia o godz. 16.00 oraz 2 lutego godz. 15.00 przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu będzie można zobaczyć spektakl oparty na motywach powieści Ferenca Molnara. Mimo że powstała w XIX wieku, do dziś pozostaje aktualna z pytaniami o rolę lojalności i honoru w życiu nie tylko młodych ludzi. Czy wciąż istnieją sprawy warte poświęceń? Jak kształtuje się osobowość młodego człowieka w odniesieniu do reguł kodeksu rycerskiego? Czy w naszej rzeczywistości wciąż jest miejsce na bohaterstwo?

Inspirująca inscenizacja w Teatrze Nowym

Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć reżyser przedstawienia (i odtwórca jednej z ról) Krzysztof Pomietło. Na scenie zobaczymy również m.in. Marcina Mroza, Józefa Więcławka, Krzysztofa Salawę, Marcina Czaję, Violettę Romul-Pomietło i Patrycję Łobodzińską. Konwencja inscenizacji przywołuje także refleksje o sile dziecięcej wyobraźni i zaprasza do interakcji przedstawicieli różnych pokoleń.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia